Co to je pravé rebelství?

Co to je pravé rebelství?

Rebelství je otevřenost ke změně. Otevřenost k tomu konat optimálněji než dosud. Optimálněji k vlastním pocitům. Je to říci ano tomu, kam tě vede tvoje srdce a říci ne tomu, co tě rozptyluje jiným směrem. Rebelství je postavení se sama sobě a překonání vlastních zažitých vzorců, pokud zaznamenáš, že něco lze dělat tak, aby to s tebou bylo více v souladu.

Rebelství je podobné namaste – je to poklona tvému srdci

Rebelství je podobné namaste – je to poklona tvému srdci


Rebelství je neustále nacházet lásku v tom, co děláš a zároveň dělat to, v čem lásku nacházíš. Je to vzdání se vlastní slabosti se záměrem prožívat život radostněji – i když třeba s menší mírou jistoty – a tím samovolně vyzařovat radost mezi druhé bytosti.

Rebelství je, když dáš přednost sám sobě před tím, kdo ti co říká. Rebel se řídí vnitřní intuicí, nikoliv vnějšími podněty. Neznamená to, že ignoruje okolní svět; znamená to, že se jím nenechá tahat za nos.

Rebelství je nekončící bdělé konání, které je v souladu s tvojí vnitřní podstatou. Je to také touha po zdravém a spravedlivém životě, ať tělesně, či duševně. Tak spravedlivém, že každý od něj dostane to, co si právem zaslouží. Životní cesta rebela je odrazem jeho myšlenek a tím konání a tím životních okolností, které si sám tvoří a sám za ně nese vědomou zodpovědnost.

Zakladatel serveru rebelia.cz. Nositel vize a myšlenky pokojného rebelství a jeho aplikace do praktického života. Pracuje jako designer ve svobodné firmě Vitalvibe.cz