• Rozhovor: Lítající vozíčkář Lukáš Čeloud
  • Rozhovor: Lítající vozíčkář Lukáš Čeloud

Rozhovor: Lítající vozíčkář Lukáš Čeloud

Tento neobyčejný kluk na vozíčku dokáže vzlétnout do výšin inspirace, nabalit si tam plné kapsy, a pak se vrátit zpátky na zem, aby změnil životy dalším několika lidem.

tým

Bez přehánění je to člověk, který inspiruje a motivuje tisíce dalších. Od narození je na vozíčku, ale to mu nebrání v tom prožívat každý okamžik naplno, pomáhat druhým lidem a dělat si legraci i sám ze sebe. Věří, že všechno, co se nám děje, si tvoříme sami.

Jeho vizí v nejbližší budoucnosti je být osobním motivačním koučem, který hledá v druhých lidech jejich potenciál a pomáhá jim ho rozvinout a žít díky tomu plnohodnotnější život.

Jak sám říká:

„Chci pomoci změnit lidem jejich životy k lepšímu, protože jsem v tom našel vlastní radost a naplňuje mě to.“

Lukáš Čeloud (vlevo) a známý motivační kouč Mark Dzirasa při společné diskusi na brněnském semináři

Lukáš Čeloud (vlevo) a známý motivační kouč Mark Dzirasa při setkání v Brně.

Rebelský rozhovor leden 2016

Vítám tě na Rebelii Lukáši! Je mi ctí, že první rozhovor mohu udělat právě s tebou. Jak se dnes máš?

lukas-celoudDnes se mám super – jako každý den! (Usmívá se.)

Pověz nám něco o sobě. Jak jsi se dostal tam, kde jsi? Jak jsi se stal inspirací pro tolik lidí?

lukas-celoudPřed 3 lety jsem prošel vnitřní transformací. Byl to čas, kdy jsem hojně popíjel alkohol a snažil se jako vozíčkář zapadnout do klasického prostředí mezi běžné lidi. V jednom okamžiku jsem však došel do bodu, kdy jsem začal bojovat sám se sebou.

Již mě nenaplňovalo být součástí alkoholových akcí. V té době se ke mně dostalo cvičení street workoutu a uvědomělý hiphop, díky čemuž, jak jsem si později uvědomil, se mi změnil pohled na svět.

Začal jsem se zajímat o to, jak funguje lidské tělo a mysl. Začal jsem se zdravěji stravovat a hlavně jinak myslet. Již se neutápím sám v sobě, ale každý den vidím jako příležitost k radosti, růstu a povzbuzení ostatních k tomu stejnému. Tím začala moje životní proměna z alkoholového opojení na něco mnohem zdravějšího a vědomějšího, díky čemuž nyní mohu pomáhat ostatním lidem hledat jejich vlastní potenciál.

Setkal ses někdy s tím, že by si na tobě druzí lidé chtěli vybít svoji negativní energii? Jak jsi na to reagoval před a po tvé transformaci?

lukas-celoudV minulosti jsem se setkal s posměšky, asi jako každý člověk na vozíku. Bral jsem si to dost špatně. Uzavíral jsem se do sebe. Neměl jsem moc kamarádů. Byl jsem neustále nešťastný, neměl žádné sebevědomí a ani jsem nevěděl, čemu bych se chtěl v životě věnovat.

Po mé transformaci? Díky tomu, že jsem začal posilovat svoji hodnotu skrze výsledky ve cvičení nebo i v duchovním poznání, se s posměšky již nesetkávám. Spíše mám podporu od nejrůznějších lidí z ČR i ze zahraničí. Podporují mě místo toho, aby mě shazovali.

Myslíš, že sis to tak „zařídil sám“?

lukas-celoudVěřím tomu, že všechno, co se nám děje, se děje z našeho nitra do vnějšího světa. Podle toho, jak přemýšlíme, si vytváříme vnější svět. Věřím tomu, že vše je jen odrazem našich myslí, našich srdcí a našich niter. Co máme v sobě, to se nám pak ukazuje ve vnějším světě. Jak o sobě přemýšlíme, jak cítíme, a co si v sobě neseme, to se nám pak vše odráží.

Takže je to tak, že jsem to nejdříve změnil sám v sobě a svět okolo se podle toho začal automaticky formovat. Z negativního na pozitivní.

Mnoho lidí vůbec netuší, že něco takového může v tomto světě fungovat, anebo o tom slyšeli, ale neví, jak to uvést do praxe. Co bys jim doporučil?

lukas-celoudVnímám to tak, že většina lidí, kteří to ještě nepoznali, nemají moc vysoké sebevědomí a myslí si, že nejsou v ničem dobří. Základ je najít něco, co toho člověka baví, a pracovat na tom se snahou se v tom zlepšovat.

A jak se v tom začneš zlepšovat, zvýšíš svoji hodnotu.

Dá se začít i malými věcmi – není potřeba hned dělat velké věci –  s malými věcmi, kde uvidíš, že se zlepšuješ a mění se tím i svět okolo tebe.

Jde tedy o to začít si zvedat sebevědomí děláním věcí, které nás baví. To je základ. A potom se to již formuje dále, protože když děláš, co tě baví, tak jsi spokojený a máš ze sebe radost, kterou šíříš do svého okolí, a měníš svoji vnitřní vibraci, na kterou poté přitahuješ další věci v tom okolním světě.

Je také velmi důležité, jakým prostředím se obklopujeme. „S kým jsi, takový jsi.“ Takže záleží na tom, jaké lidi máš kolem sebe a jak tito lidé sami o sobě přemýšlejí a zda tě inspirují, nebo naopak stahují dolů.

A pak jsou tu další věci, na kterých záleží. Jako to, jak se stravujeme, co posloucháme za hudbu, na jaké filmy koukáme; zda koukáme na zpravodajství, které do nás pouští negativní informace, apod.

Celkově, co konzumujeme na úrovni těla i mysli. To vše se skrze nás pak projevuje ve vnějším světě.

V čem podle tebe spočívá pravé rebelství?

lukas-celoudTo je odpověď na delší povídání, ale když to shrnu – rebelství pro mě znamená svobodu a uvědomění si, že všichni jsme v jednom systému, ale zároveň máme moc z něj na některých úrovních vystoupit a tvořit si svoji vlastní cestu, vlastní proud, kterým můžeme inspirovat další lidi. Myslím si, že rebel není závislý na názorech druhých, a když cítí co je správné, tak to prostě dělá a jde si za tím.

A hlavně – rebel přijímá zodpovědnost za všechno, co se mu děje a dělá pevná rozhodnutí, kterými vědomě tvoří svoji cestu.

Jak vlastně uslyšet svůj vnitřní hlas? Lidé žijí v neustálém shonu myšlenek, že třeba ani neví, co je by je bavilo, neví, v čem jsou dobří a co mohou rozvíjet.

lukas-celoudMně osobně v tomto velmi dobře pomáhá meditace. To ztišení se, napojení se na sebe sama a úplné odpojení se od světa tam venku. Ponořím se sám do sebe a zkoumám.

Anebo třeba oblíbená hudba, která mi dodává dobré pocity, to je také brána do sebe sama.

Základ je se ztišit a co nejčastěji vystupovat z toho komfortního stereotypu a systému, ve kterém žijeme. Tím nalézám svůj vnitřní hlas.

 Děkuji za rozhovor Lukáši a přeji ti, aby se tvé vize dále měnily na realitu a inspiroval jsi ještě mnoho lidí tím, jak budeš růst v silnějšího.

A pro vás milí čtenáři, ať již se považujete za pokojné rebely  či nikoliv, tu mám skvělý článek od našeho mind mastera Milana Vidláka, díky kterému se naučíte kontrolovat vlastní mysl a najít svůj vnitřní hlas.

Užívejte dne a nezapomeňte se přihlásit k odběru novinek, aby vám neunikl další inspirativní rozhovor.

Zakladatel serveru rebelia.cz. Nositel vize a myšlenky pokojného rebelství a jeho aplikace do praktického života. Pracuje jako designer ve svobodné firmě Vitalvibe.cz