Rozhovor: Osobní koučka Zuzzi Husarová

Rozhovor: Osobní koučka Zuzzi Husarová

Její vhled do psyché je famózní. Učí to, co si sama prožila, co sama na sobě vyzkoušela. Přijetí svého já, poznání sama sebe, čistotu mysli a její dominanci. Pokorně však říká, že všechna práce se odehrává na straně lidí, kterým pomáhá.

zuzzi-vse-je-mozne

Představuji vám Zuzzi Husarovou; osobní koučku; spolu-iniciátorkou akcí jako je brněnský Láskafest a autorku meditačního online kurzu umenimeditace.cz. Bavili jsme se o tom, čím je život každého z nás velmi ovlivněn, ať vědomě či nevědomě – o vnitřním dialogu.

Rozhovor červenec 2016

 Ahoj Zuzzi, vítám tě na rebelii. Jak ses dostala k tomu, že koučuješ lidi, převážně ženy, a učíš je pracovat s jejich emocemi?

lukas-celoudByl to proces. Žila jsem tehdy v Peru a pracovala jako nutriční terapeutka. Učila jsem lidi správné stravě a pohybu. Jenže mi přišlo, že to, co jsem dělala, jsem od lidí nedostávala zpátky. Buď to, na čem jsme se domluvili, po nějaké době přestali dělat, nebo to nedělali pravidelně. A mně docházela trpělivost. Říkala jsem si, že to nemá cenu – že to nezvládám.

Začaly depresivní stavy. Upadla jsem do několikatýdenní deprese a říkala si, že nemá cenu, abych na tomto světě byla. Spala jsem 14 hodin denně a nechtěla vyjít z domu. V ten moment toho největšího propadu, mi čirou „náhodou“ kamarádka doporučila trénink. Bylo mi jedno, co to je za trénink, věděla jsem jediné – že to už sama nezvládám, že já sama se z tohoto stavu nedostanu.

Zuzzi Husarová (vpravo) na promo fotce Láskafestu.

Zuzzi Husarová (vpravo) na promo fotce Láskafestu. Zdroj: https://goo.gl/bE0cz4

I přes všechnu tu práci a techniky, kterými jsem se zabývala v té době už 8 let, jsem si nebyla schopna pomoci. Naštěstí jsem si uvědomila, že potřebuji pomoc někoho jiného.

Ta kamarádka řekla: běž tam. A já šla.

Ať to stojí, co to stojí – dala jsem do toho poslední peníze, které jsme měla, nebylo to zrovna levné, a šla do toho s důvěrou, že mi to pomůže. Vůbec jsem nevěděla, kam to vlastně jdu. Přišla jsem tam, zaplatila, a až pak jsem se dozvěděla, že se jedná o několikaměsíční koučinkový trénink.

Byla jsem tam a byla jsem rozhodnutá jít do toho naplno, ve stoprocentním nasazení, ochotná udělat cokoliv, abych změnila moji životní situaci. Byla jsem tehdy nespokojená, trýznila se a ničila sama sebe.

Po první části tréninku jsem byla jiný člověk. Naprosto mě to změnilo. A viděla jsem, jak se mění lidé okolo mě. Byla tam jedna paní, která na začátku neměla žádné sebevědomí, její přístup byl „všechno mě ničí; všichni jsou hrozní“ – a najednou z ní byla silná, soběstačná žena, která přestala kuňkat a začala mluvit sebevědomě.

zuzi2Když jsem to kolem mě viděla – bylo nás tam asi 80 – řekla jsem si:

„Ty bláho, to je taková síla, kterou máme v hlavě! – Já tohle chci dělat v Čechách! Chci to dělat s lidmi!“

Nevěděla jsem jak. V ten moment mě vůbec nenapadlo, že bych byla kouč. Až později, když jsme si v druhé části tréninku stanovovali vlastní vize a měli jsme si určit, kde chceme být za rok, mě jako první možnost napadlo, že budu kouč. Bylo to trochu naivní – já a kouč? Já, která se tady sama dávám teprve dohromady?

A rok se s rokem sešel a najednou jsem byla v České republice a dělala koučing!

Vedla k tomu ještě roční cesta, kdy jsem se znovu a znovu učila ovládat své myšlenky s mnichy v Thajsku, učila se disciplíně a dominanci vlastní mysli. To je podle mě recept na dobrý život: mít disciplínu a dominovat vlastní mysl, opravdu ji dominovat!

 Co to je vnitřní dialog?

lukas-celoudPro mě to je hlas, který ke mně neustále a nepřetržitě mluví v momentě, kdy řádně nepracuji s mojí myslí.

Nedávno jsem dělala experiment. Díky tomu, že pravidelně medituji, jsem si žila na takovém obláčku, kde všechno bylo krásné a dobré. A když ke mně lidé přicházeli s jejich problémy, dostala jsem se do takového stavu, že jsem si začala říkat: panebože, proč jako mají takové problémy? Co to je? Už jsem dokonce přestávala být empatická. Vzdalovala jsem se jim. A tak jsem si řekla, že udělám experiment a přestanu na několik dní meditovat.

Stačily jen 2 dny!

Dva dny bez meditace a dokázala jsem vnímat to, co se ve mně dělo tenkrát, kdy jsem já sama nepracovala s mojí myslí. (Podobně jako lidé, kteří ke mně přicházeli.)

Pochopila jsem, co se ve mně dělo – jak to bylo „hrozné“, když mysl nedokázala zastavit. Lehla jsem si, že budu relaxovat a myšlenky lítaly jedna přes druhou. Koukala jsem z okna a nedokázala se jen tak dívat – pořád tam něco běhalo. Pořád něco! Byl to můj vnitřní neklid, který mě neustále připravoval o energii.

zuzzi-karibikKaždá myšlenka má energii, a když se ráno vzbudím s určitou denní zásobou energie, čím více přemýšlím, tím více si z této zásoby ukrajuji a tím více jsem unavená. Tak nás náš vnitřní dialog dokáže okrádat o energii. Proto je důležité s ním každodenně pracovat.

 Na další straně vás čeká video se Zuzzi a také se dočtete, jak pracovat s vnitřním dialogem, aby vás podporoval v každodenním životě.

.

Zakladatel serveru rebelia.cz. Nositel vize a myšlenky pokojného rebelství a jeho aplikace do praktického života. Pracuje jako designer ve svobodné firmě Vitalvibe.cz


Pages: 1 2