Už nikdy více otrokem mysli – bioenergetické uvolnění

Už nikdy více otrokem mysli – bioenergetické uvolnění

14907109_10209656185114476_93429820293534623_n

Je 9 hodin ráno. Nacházím se v malém cvičebním sále uprostřed Amsterdamu. Skrze zatažené závěsy sem neproniká ani paprsek světla. Normálně by se sem pohodlně vešlo asi 30 lidí. Dnes nás je více než 100. Vzduchotechnika pověšená na nízkém stropě jede naplno.

V potemněné atmosféře, která však dodává pocit bezpečí, mi celým tělem proudí hlasitá rytmická hudba. V rohu se vytvořila skupinka lidí, kteří skáčou, řvou a dupou nohama do podlahy. Vypadá to jako jakýsi bojový tanec.

Náhle se zavřou dveře.

„Tak už to začíná“, probleskne mi hlavou.

Část závěsu na přední straně sálu se odkrývá a zpoza něj doslova vylétává mohutný týpek v kapuci. Nestačím udělat vůbec nic a již mě drží za ruku a doslova mnou hodí do davu lidí. V té chvíli má mysl vypíná a zdravím toho člověka mohutným výkřikem a skandováním jako všichni v sále.

„Elliott! Elliott! Elliott!“

Celé přivítání končí tak hlasitě, že mé ušní bubínky vypovídají na chvíli službu.

Ten týpek se jmenuje Elliott Hulse a právě začala akce s názvem Grounding Camp!


„To, co tu dnes zažijete, nemá nic společného se mnou!“
„Ale má to úplně všechno společného s vámi!“


Vím, že má pravdu. Nikdo jiný nenese zodpovědnost za mé myšlenky a činy než já. Nikdo jiný, ani Elliott Hulse, mi nemůže s ničím pomoci. Může mě pouze nasměrovat. Práci musím odvést já sám. Jen každý jednotlivec má tu moc, změnit sám sebe a dosáhnout toho, co chce. Nikdo další to za něj neudělá. Ani Elliott!


„Dnes jsme tu pro to, abychom dělali směsné, hloupé a šílené věci!“ „Je jen na vás, zda si z tohoto dne něco odnesete, anebo se budete držet zpět. Je to jen na vás.“

Uvědomuji si, že dnešní den je příležitostí, která se nemusí opakovat. Rozhoduji se, že do toho jdu naplno. Ego nechávám stranou. Cokoliv se stane, je správně, ať to vypadá sebešíleněji. Ať se tomu všichni smějí. Ať si připadám jakkoliv trapně. Jdu do toho.


V průběhu dalších několika hodin procházíme různorodými cvičeními, které mají společný cíl. Uzemnit člověka. Dostat jej z hlavy do těla, do srdce, do duše. Propojit náš systém tak, abychom opět cítili přítomnost a fyziologickou reakci našeho těla.

Jde o to uvolnit bloky v našem bioenergetickém systému, které si sbíráme v průběhu života tím, že nerespektujeme, nebo už ani neslyšíme, co nám naše tělo a intuice říká.

Často se někdo rozbrečí, začne řvát nebo se celý třást. Atmosféra je očistná. Elliott to celé provází s vážným respektem k veškerým emočním projevům, které se u lidí objevují a usnadňuje proces těm, kdo to potřebují.

Cítím hlubokou úctu ke všemu, co se děje ve mě i v ostatních.


Neskutečně skutečné! V poslední hodině procházíme dynamickou meditací. Prožívám stav totálního odevzdání se. Většina ega se již dávno rozplynula. V tomto stavu jste schopní udělat téměř jakoukoliv věc, pokud cítíte, že je nezbytná pro vaše plné vyjádření se. Necháváte proud energie, který je ve vás, aby se skrze vás zcela projevil. Bez zábran.

Podlaha sálu začíná být mokrá a 100 lidí, kteří sebou lomcují sem a tam, někteří prudkými, někteří jemnějšími pohyby, jsou totálně propoceni, často i nazí na půl těla. Všem je to ale jedno, protože tady se odehrává něco mnohem důležitějšího. Tady se odehrává život!


Setkáním s Elliottem pro mě znamenalo splnění jednoho z životních snů. Novou moudrost, která se nyní ukrývá v mém nervovém systému a kterou jsem si z akce odnesl, mě již bude nadále provázet na mé cestě. Cítím velký posun v mém niterním prožívání. Podobně významný, jako když jsem minulý rok přecházel přes žhavé uhlí.


Chtěl bych vám tímto textem předat něco hodnotného, co můžete využít ve vašem životě. Dnes to bude toto přeložené video, které má v originále název Brain Slave No More. (Pozor, je to extrémně neobvyklé video.)

Pokud umíte anglicky, rád vám také předám odkaz na toto video, kde Elliott předvádí jeden z hlavních bioenergetických cviků, který se skvěle hodí pro každého. I my na kempu jsme jej prováděli a jeho každodenní praktikování dokáže udělat opravdové změny ve vašem životě. A případně více přeložených videí naleznete na youtube kanálu Síla motivace.


Pevně doufám, že následujícím závěrem lidem nezbagatelizuji celý příběh kvůli jejich vlastním předsudkům a domněnkám, ale vyjádřím se tak, jak je to pro mě nezbytné.

Mnoho lidí se nazývá ateisty. A mnoho lidí se nazývá věřícími. Já si myslím, že my všichni máme toto společné: Pokud se chceme přiblížit životu, pokud se chceme přiblížit bohu, musíme se nejdříve přiblížit sami sobě. A to tak, že budeme respektovat, co se v nás děje a necháme naši božskou podstatu, aby se skrze nás projevila. Sílu k tomu nenajdeme nikde jinde, než v našem srdci, těle a duši.

Cesta rebela má s tímto společné úplně vše.

Užívejte dne.

Zakladatel serveru rebelia.cz. Nositel vize a myšlenky pokojného rebelství a jeho aplikace do praktického života. Pracuje jako designer ve svobodné firmě Vitalvibe.cz